Jump to contentPhoto

Шо ST игри имате?


173 replies to this topic

#1 Goldsmith

 

Goldsmith

  Lieutenant, J.G.

 • Members
 • 168 posts
 • Gender:Male
 • Location:Macedonia
 

Posted 05 February 2006 - 08:16 PM

Ми се најде нешто слободно време, почнав да копам по стариве игри (пошто за нови немам хардвер) и ми текна да отворам ваква некоја тема, иако мојата колекција е прилично сиромашна и се состои од Voyager: Elite Force и Star Trek: 25th Anniversary.

Моментално барам: Elite Force expansion и Elite Force II, како и TNG: A Final Unity (имам малку од ова играно и закоп е).

Facebook Comments Below ( All comments made with your Facebook account are subject to moderator discretion )

#2 Dr. Dave Bowman

 

Dr. Dave Bowman

  1st Year Cadet

 • Members
 • 7 posts
 

Posted 06 February 2006 - 02:51 PM

Имам три стари од кои една е таа 25 Ениврсри. Знам ја имам играно Елит Форс а порано имав и една интересна (ја играв можеби двапати) па му ја дадов на едно дете и веќе не ја видов. Играта беше со ТНГ тематика, т.е. ти командаш од бродскиот мост на Ентерпрајз. Интересна беше у секој случај, штета што ја дадов.

Поука. Не давајте игри на мутави деца.

#3 Nickolov

 

Nickolov

  Fleet Admiral

 • Members
 • 2,201 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, MACEDONIA
 

Posted 06 February 2006 - 03:06 PM

Мене ми се вртеа дома едно време некои игри. Не играм веќе долго време, последната што ја играв беше Call of Duty и после тоа несакав да играм ништо. Ок, нема врска со Стар Трек, но е една од најдобрите игри на сите времиња. :)

Ах, зборевме за Стар Трек игри..пааа, ко шо зборев, ми се вртеа Elite Force, The Fallen, Bridge Commander (која нешто беше сјебана, и никад не успеав да ја пуштам пошто се кочеше)...

Ја симнав пред неколку месеци Starfleet Command III, божем да се навратам на гејмерските денови, но и оваа нешто несакаше да функционира.

Ги имам играно и тие што беа на Нинтендо.

Macedonian National Coordinator @ TFU

Posted Image


MakTrek blog | Crapwerk blog


#4 Divich

 

Divich

  Commander of Starfleet

 • Members
 • 2,706 posts
 • Gender:Male
 • Location:NCC-1701E but also often in Skopje Macedonia
 

Posted 06 February 2006 - 05:39 PM

Ги имам Bridge Commander и Elite Force 2. Bridge Commander ја имам изиграно едно 7 пати, а што се однесува до Elite Force 2 ја имав и првата (онаа на Voyager) ја дадов некому и више човекот не се јави.

il-parait-que-tous-les-gouts-sont-dans-l

Ad eundum quo nemo ante iit
 


#5 YuZe

 

YuZe

  Fleet Captain

 • Members
 • 471 posts
 

Posted 07 February 2006 - 02:52 PM

Јас од игрите имам

-Bridge Commander (супер игра, симулација на управување на брод во улога на капетан)
-Elite Force 1&2 (прилично добри Star Trek пуцачини)
-Armada 1&2 (стратегии)
-Dominian Wars (тактичка стратегија, која ми остави најголеми импресии)
-Hidden Evil (постара игра со TNG Crew)

#6 Divich

 

Divich

  Commander of Starfleet

 • Members
 • 2,706 posts
 • Gender:Male
 • Location:NCC-1701E but also often in Skopje Macedonia
 

Posted 07 February 2006 - 04:13 PM

Јас од игрите имам

-Bridge Commander (супер игра, симулација на управување на брод во улога на капетан)
-Elite Force 1&2 (прилично добри Star Trek пуцачини)
-Armada 1&2 (стратегии)
-Dominian Wars (тактичка стратегија, која ми остави најголеми импресии)
-Hidden Evil (постара игра со TNG Crew)


YuZe може ли некако јас и ти да се договориме да ми ги дадеш Armada и Dominian Wars ? :phone1:

il-parait-que-tous-les-gouts-sont-dans-l

Ad eundum quo nemo ante iit
 


#7 YuZe

 

YuZe

  Fleet Captain

 • Members
 • 471 posts
 

Posted 07 February 2006 - 07:29 PM

Divich јас сум од Демир Хисар, па незнам како би можеле да ти ги дадам игрите. Можеби ќе дојдам на МФФ собирот на 25 Март и тогаш ќе ти ги дадам или некој друг начин...

#8 Miki

 

Miki

  Commodore

 • Members
 • 686 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 08 February 2006 - 09:50 AM

Decki ja imam skoro se mozno sto moze da se ima od star trek igri.
Final Unity - Avantura
Birth of federation- Turn base strategija ako ne i edna od podobrite strategii od ST tema(nesto kako orion ako nekoj ima igrano postara igra e od 90's)
Star fleet command I, II, III simulacija
Klingon academy simulacija
Dominion Wars - kao star fleet command
Elite Force I, II first person
Hiden Evil strategija kao commandos od vremeto ako se sekava nekoj
New Worlds strategija
25 years anniversary - ne mi teknuva mnogu slabo ja imam igrano i ic ne se sekavam sto bese
Klingon Honor Guard - First person shooting
Armada I, II strategija
Bridge Commander simulacija
Fallen third person mi se cini bese od DS9 tematika ima
i neznam moze uste nekoja imam ama ne mi teknuva vo momentov posto od rabota vi pisuvam i neznam na pamet sto imam. Mislam deka samo 1 ili 2 igri nemam od site do sea sto imaat izlezeno i toa se postari DOS igri.
Posted Image
The most important thing you need to know is that you don't know phlox.
What you see what you hear Nothing is what it seems.
---------------------------------------------------------------------------------------------
Vice President Miki Krstevski
Macedonian Star Trek fan club - MAKTREK
miki @ maktrek.org.mk
www.maktrek.org.mk
----------------------------------------------------------------------------------------------

#9 Divich

 

Divich

  Commander of Starfleet

 • Members
 • 2,706 posts
 • Gender:Male
 • Location:NCC-1701E but also often in Skopje Macedonia
 

Posted 08 February 2006 - 12:04 PM

Divich јас сум од Демир Хисар, па незнам како би можеле да ти ги дадам игрите. Можеби ќе дојдам на МФФ собирот на 25 Март и тогаш ќе ти ги дадам или некој друг начин...


Фала што ми одговори. Ако доаѓаш во Скопје ќе се договориме дополнително.
Мики можеби со тебе можам да се договорам за размена на игри за да не го малтретирам YuZe.

il-parait-que-tous-les-gouts-sont-dans-l

Ad eundum quo nemo ante iit
 


#10 Miki

 

Miki

  Commodore

 • Members
 • 686 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 10 February 2006 - 05:11 AM

Divich moze pisi mail mkrstevski@gmial. com pa da se dogovorime
Posted Image
The most important thing you need to know is that you don't know phlox.
What you see what you hear Nothing is what it seems.
---------------------------------------------------------------------------------------------
Vice President Miki Krstevski
Macedonian Star Trek fan club - MAKTREK
miki @ maktrek.org.mk
www.maktrek.org.mk
----------------------------------------------------------------------------------------------

#11 eRRoRz

 

eRRoRz

  Ensign

 • Members
 • 138 posts
 • Gender:Male
 • Location:Macedonia
 

Posted 14 February 2006 - 07:33 PM

Voyager: Elite Force
Star Trek: 25th Anniversary
DS9: The fallen
Bridge Commander: е оваа ја имам играно и мрежно со другарчиња од РПГ форумот порано(а ги гледам некои и овде ги има...), и закон е за мрежно!
Предлагам едно мало турнирче :)
There's one thing humans seem to do better than any species we've met.
When we're faced with a common threat, we put our differences aside and try to cooperate.
Cpt. Archer

#12 Exar Kun

 

Exar Kun

  Crewman

 • Members
 • 39 posts
 • Location:Sector 001,Earth,Macedonia,Skopje
 

Posted 14 February 2006 - 07:42 PM

Ako moze Brige Commander mrezni i jas sum za...ke igrame preku hamachi preku internet i gotovo...
"...I chose to believe I was a person, that I had the potential to be more than a collection of circuits and sub-processors. It is a belief which I still hold."
-- Data

#13 Capt. Niniste

 

Capt. Niniste

  Vice Admiral

 • Members
 • 1,093 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 15 February 2006 - 10:10 PM

i jas sum za grupni igri, osobeno za pivo igri :)

Full Throttle......


#14 trte

 

trte

  Lieutenant

 • Members
 • 230 posts
 • Location:Macedonia
 

Posted 18 February 2006 - 12:16 PM

ako nekoj ja nema igrano Bridge Commander mu ja preporacuvam da ja zeme sto e mozno pobrzo,
a za najdobra igra na site vreminja definitivno HALF LIFE 1&2 zaedno so Counter Strike a ako saka nekoj da se probame vo Call of duty, Counter strike, Unreal Tournament 1 ili half life neka se javi.
If I were human I'll say the hell whit it, if I were human.SAFE STARGATE SG1

#15 Captain of the USS-Orion

 

Captain of the USS-Orion

  Rear Admiral

 • Members
 • 819 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 23 February 2006 - 07:07 PM

bridge commander е стварно закон! ја имам свртено преку 10 пати и ја препорачувам на сите што ја немаат играно! само што ја неам играно мрежно многу би сакал да ја пробам како иде. би била многу закон!
али најмногу ми се прави филм што ќе излезе Star Trek - Online ! е тоа ќе биде закон игра!
"In the beginning the Universe was created. This made a lot of people very angry and has been widely regarded as a bad move." - Douglas Adams

Posted Image

#16 Captain of the USS-Orion

 

Captain of the USS-Orion

  Rear Admiral

 • Members
 • 819 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 19 March 2006 - 01:50 PM

еј луѓе дали има некој идеја како да направам некоја Стар Трек boardgame? не знам колку од вас играле
boardgameови но јас сум нивни голем фан. ако има некој идеја слободно нека пише!
"In the beginning the Universe was created. This made a lot of people very angry and has been widely regarded as a bad move." - Douglas Adams

Posted Image

#17 trte

 

trte

  Lieutenant

 • Members
 • 230 posts
 • Location:Macedonia
 

Posted 19 March 2006 - 02:50 PM

mozes da napravis sah so brodovi, na primer kral znakce na federacija, kralica Enterprise-E, piuni defiant, lanferi voyager, konji galaxy class, topovi DS9, protiv Klingonci, Kardasijanci, Romulanci, Dominion itn. znaes da si biras so koj sakas da igras. :thumbsup:
If I were human I'll say the hell whit it, if I were human.SAFE STARGATE SG1

#18 Captain of the USS-Orion

 

Captain of the USS-Orion

  Rear Admiral

 • Members
 • 819 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 19 March 2006 - 09:08 PM

ne mislev bas na sah... :(
"In the beginning the Universe was created. This made a lot of people very angry and has been widely regarded as a bad move." - Douglas Adams

Posted Image

#19 trte

 

trte

  Lieutenant

 • Members
 • 230 posts
 • Location:Macedonia
 

Posted 20 March 2006 - 07:36 AM

e za druga igra nemam idea izvini :(
If I were human I'll say the hell whit it, if I were human.SAFE STARGATE SG1

#20 Captain of the USS-Orion

 

Captain of the USS-Orion

  Rear Admiral

 • Members
 • 819 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 20 March 2006 - 12:01 PM

нема гајле ја само прашувам некој да не има некоја своја идеја. иначе јас сум пун идеи... :)
"In the beginning the Universe was created. This made a lot of people very angry and has been widely regarded as a bad move." - Douglas Adams

Posted ImageReply to this topic  


0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users