Jump to contentPhoto

Шо ST игри имате?


173 replies to this topic

#41 Nickolov

 

Nickolov

  Fleet Admiral

 • Members
 • 2,201 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, MACEDONIA
 

Posted 04 April 2006 - 04:09 PM

Дај бе нека ја набаци некој Bridge Commander за и ја да играм. Вчера ја прекинав мојата апстиненција од игри. Доооолго време немав ништо посериозно играно.

Macedonian National Coordinator @ TFU

Posted Image


MakTrek blog | Crapwerk blog


#42 eRRoRz

 

eRRoRz

  Ensign

 • Members
 • 138 posts
 • Gender:Male
 • Location:Macedonia
 

Posted 04 April 2006 - 04:34 PM

Уф, и јас сакам да ја ископам од каде и да ми е сега... Да ја поиграм пак...

Не знам во кој ми е, дадена некаде...
There's one thing humans seem to do better than any species we've met.
When we're faced with a common threat, we put our differences aside and try to cooperate.
Cpt. Archer

#43 Divich

 

Divich

  Commander of Starfleet

 • Members
 • 2,706 posts
 • Gender:Male
 • Location:NCC-1701E but also often in Skopje Macedonia
 

Posted 04 April 2006 - 04:49 PM

Јас ја имам, ама за eRRoRz незнам бидејки, ако добро памтам он е од Битола.
Николов, и онака ќе одиш кај Niniste, кого претходно го снабдив со копија од играта, ако е во можност нека ти изреже и тебе една копија.

il-parait-que-tous-les-gouts-sont-dans-l

Ad eundum quo nemo ante iit
 


#44 Capt.Vertigo

 

Capt.Vertigo

  Vice Admiral

 • Members
 • 1,375 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 04 April 2006 - 06:23 PM

Pocekajte malce i nie sto ja nemame igrano, da se navezbame pa posle
ferka, inace ke treba da popustate!
:P
Beware the alien, the mutant, the heretic.
Walk softly and carry a big gun.

We must become the change we want to see in the world

http://www.maktrek.org.mk/

#45 Nickolov

 

Nickolov

  Fleet Admiral

 • Members
 • 2,201 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, MACEDONIA
 

Posted 05 April 2006 - 08:00 AM

Почнав да ја симнувам. Голема е 666MB. Ако се симне до утре - супер. :-) Само нека работи, пошто прошлата верзија ме зафркаваше.

Macedonian National Coordinator @ TFU

Posted Image


MakTrek blog | Crapwerk blog


#46 Divich

 

Divich

  Commander of Starfleet

 • Members
 • 2,706 posts
 • Gender:Male
 • Location:NCC-1701E but also often in Skopje Macedonia
 

Posted 05 April 2006 - 09:52 AM

Ако случајно не ти работи, кажи и за тебе ќе направам една копија.

il-parait-que-tous-les-gouts-sont-dans-l

Ad eundum quo nemo ante iit
 


#47 Nickolov

 

Nickolov

  Fleet Admiral

 • Members
 • 2,201 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, MACEDONIA
 

Posted 05 April 2006 - 09:52 AM

Океј. Фала.

Macedonian National Coordinator @ TFU

Posted Image


MakTrek blog | Crapwerk blog


#48 eRRoRz

 

eRRoRz

  Ensign

 • Members
 • 138 posts
 • Gender:Male
 • Location:Macedonia
 

Posted 05 April 2006 - 07:43 PM

Јас ја имам, само треба да ми текни кај ми е дадена. :D

http://bridgecommander.filefront.com/
Мислам дека овде има се за BC.
There's one thing humans seem to do better than any species we've met.
When we're faced with a common threat, we put our differences aside and try to cooperate.
Cpt. Archer

#49 YuZe

 

YuZe

  Fleet Captain

 • Members
 • 471 posts
 

Posted 06 April 2006 - 01:58 AM

Eј ама чистата Bridge Commander да ја играме без никакви модови и без никакви додатоци. Само patch 1.1 снимен на неа. And by the way дали бара patch 1.1 да се кракува?

#50 Divich

 

Divich

  Commander of Starfleet

 • Members
 • 2,706 posts
 • Gender:Male
 • Location:NCC-1701E but also often in Skopje Macedonia
 

Posted 06 April 2006 - 05:17 AM

Eј ама чистата Bridge Commander да ја играме без никакви модови и без никакви додатоци. Само patch 1.1 снимен на неа. And by the way дали бара patch 1.1 да се кракува?

Само инсталирај Patch и уживај, не треба некоја посебна процедура. :)

il-parait-que-tous-les-gouts-sont-dans-l

Ad eundum quo nemo ante iit
 


#51 Nickolov

 

Nickolov

  Fleet Admiral

 • Members
 • 2,201 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, MACEDONIA
 

Posted 06 April 2006 - 05:33 AM

Уште 400 и нешто МБ и ќе се симне. Успеавте да ја играте он-лајн?

Macedonian National Coordinator @ TFU

Posted Image


MakTrek blog | Crapwerk blog


#52 Divich

 

Divich

  Commander of Starfleet

 • Members
 • 2,706 posts
 • Gender:Male
 • Location:NCC-1701E but also often in Skopje Macedonia
 

Posted 06 April 2006 - 05:56 AM

Сеуште не сме пробале. Ајде тие што ја имаат да се организираме вечер, само кажете кое време.

il-parait-que-tous-les-gouts-sont-dans-l

Ad eundum quo nemo ante iit
 


#53 trte

 

trte

  Lieutenant

 • Members
 • 230 posts
 • Location:Macedonia
 

Posted 06 April 2006 - 07:34 AM

Eve idea tamu za maj da se sobereme nekade so kompjuterite pod ruka i sedneme i se iznaigrame ko luge, ke deneseme sekoj sto ima po doma igri, vklucuvajki i pacovi i cao prijatno da ne se zaebavame mnogu.
If I were human I'll say the hell whit it, if I were human.SAFE STARGATE SG1

#54 Divich

 

Divich

  Commander of Starfleet

 • Members
 • 2,706 posts
 • Gender:Male
 • Location:NCC-1701E but also often in Skopje Macedonia
 

Posted 06 April 2006 - 08:31 AM

Во моментов јас и YuZe играме. Еј 4:0 за мене а послаб сум :P . Ако некој у моментов е online нека се уклучи. Сервер Divich pasword 0000.

il-parait-que-tous-les-gouts-sont-dans-l

Ad eundum quo nemo ante iit
 


#55 YuZe

 

YuZe

  Fleet Captain

 • Members
 • 471 posts
 

Posted 06 April 2006 - 08:42 AM

Ова кажува дека имам зарѓано пошо одамна немав играно...

#56 zsbreaker

 

zsbreaker

  Vice Admiral

 • Members
 • 1,113 posts
 • Location:Macedonia
 

Posted 06 April 2006 - 09:37 AM

DEcki seuste se vezbam, ali za den dva i vi nema SPAS!

:)


TheBReaker
Macedonian Star Trek fan club - MAKTREK

President Ljupco Tasevski - Divich
Vice Pres. Miki Krstevski - Miki
Secretary Zivko Spirovski - TheBreaker

long live www.maktrek.org.mk

#57 Divich

 

Divich

  Commander of Starfleet

 • Members
 • 2,706 posts
 • Gender:Male
 • Location:NCC-1701E but also often in Skopje Macedonia
 

Posted 06 April 2006 - 09:57 AM

Ок ако сте расположени за една поголема борба, кажете термин за вечер. Иначе не сум ни јас некој играч, така да ќе бидеме на исто ниво. Пазете се од YuZe, опасен е со Kesok heavy (иначе борбата заврши 4:1 за мене :P )

il-parait-que-tous-les-gouts-sont-dans-l

Ad eundum quo nemo ante iit
 


#58 Nickolov

 

Nickolov

  Fleet Admiral

 • Members
 • 2,201 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, MACEDONIA
 

Posted 06 April 2006 - 10:14 AM

Мене ми останаа уште 360 мегабајти. Ќе се симне до утре. Ќе повежбам малку, па ќе се пуцам со вас викендов. :)

Macedonian National Coordinator @ TFU

Posted Image


MakTrek blog | Crapwerk blog


#59 Divich

 

Divich

  Commander of Starfleet

 • Members
 • 2,706 posts
 • Gender:Male
 • Location:NCC-1701E but also often in Skopje Macedonia
 

Posted 06 April 2006 - 10:33 AM

Во 18:00 со YuZe закажавме уште една партија. И TripPilot Се најави, останатите заинтересирани нека повелат на ферка. :P :D

il-parait-que-tous-les-gouts-sont-dans-l

Ad eundum quo nemo ante iit
 


#60 gjavolot

 

gjavolot

  Deputy Director

 • Members
 • 449 posts
 • Location:Skopje - Macedonia, Republic of
 

Posted 17 April 2006 - 06:58 PM

Сеа ќе ви дадам еден интересен наслов незнам колку знаете за тоа:
Читав во Свет Компјутера дека ќе искача нова игра STAR TREK и ќе се вика LEGACY.
Краток брифинг:
Mad Doc Software работат на најдобрата конверзија на СТ. Ќе биде на принцип каде што ќе ве стават на адмиралска столица и ќе имаш команда над цела флота. Играта ќе ги опфаќа сите СТ серии до сеа. Ќе има четири фракции: Федерација, Клингонци, Ромуланци и BORG. Лудница нели?

www.bethsoft.com/games/games_startreklegacy.html

Toлку од мене сеа за сеа :)
live long and prosper...Reply to this topic  


0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users