Jump to contentPhoto

Star Trek Online


15 replies to this topic

#1 smOOtMKD

 

smOOtMKD

  Welcomed Star Trek Fan

 • Members
 • 1 posts
 

Posted 19 June 2011 - 08:47 AM

Здраво на сите ! Овде сум нов и ептен голем фан на star trek ! Најновава игра што ја имаат пуштено е ептен јака и умирам од желба да ја играм ама... сакав да прашам дали има некој кој ја има купено и ја игра игрицата од Македонија зошто незнам дали да ја купам онлине, нели и мала е македониичкава па незнам дали ке ми стигне.Поздрав :D

Facebook Comments Below ( All comments made with your Facebook account are subject to moderator discretion )

#2 Divich

 

Divich

  Commander of Starfleet

 • Members
 • 2,696 posts
 • Gender:Male
 • Location:NCC-1701E but also often in Skopje Macedonia
 

Posted 19 June 2011 - 04:18 PM

Здраво на сите ! Овде сум нов и ептен голем фан на star trek ! Најновава игра што ја имаат пуштено е ептен јака и умирам од желба да ја играм ама... сакав да прашам дали има некој кој ја има купено и ја игра игрицата од Македонија зошто незнам дали да ја купам онлине, нели и мала е македониичкава па незнам дали ке ми стигне.Поздрав :D


Изгледа никој од нас не ја заигра играва. Тоа најмногу мислам дека се должи на времето потребно за играта...... Не дека несакаме. Posted Image


Добредојде
Ad eundum quo nemo ante iit
Posted Image

http://www.maktrek.org.mk/
divich@maktrek.org.mk
 

#3 Tal'Shiar Operative

 

Tal'Shiar Operative

  Moderator/Maktrek

 • Members
 • 1,105 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 20 June 2011 - 03:50 AM

Играва ја имам видено во Југотон во ГТЦ, само која цена е незнам.

Добредојде и од мене :)

Macedonian Star Trek fan club- MAKTREK
Project supervisor @ maktrek.org.mk talshiar@maktrek.org.mk


#4 -Q-

 

-Q-

  Admin/MakTrek

 • Members
 • 2,954 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 22 June 2011 - 06:41 AM

Ќе се игра сега новава Infinite Space? Ќе прајме ли сојуз МакТрек ко у добра стара времена? :)
Posted Image
Q@maktrek.org.mk - http://www.maktrek.org.mk/
Picard to Q - "I refuse to believe that the afterlife is run by you; the universe is not so badly designed."
ST First Contact - Picard: "They invade our space, and we fall back. They assimilate entire worlds, and we fall back. Not again. The line must be drawn here! This far, no further! And I will make them pay for what they've done!"

#5 TheClown

 

TheClown

  Pastafarian Black Belt Priest

 • Members
 • 5,432 posts
 • Gender:Male
 • Location:The Circus
 

Posted 25 June 2011 - 04:46 AM

Се тоа ќе се договориме во четврок ако правиме собир се разбира.
" I see the world thru the eyes of a clown " - boris (me)

Posted Image

The Clown Stories

#6 capt. Benjamin Sisko

 

capt. Benjamin Sisko

  Fleet Captain

 • Members
 • 454 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje.Macedonia
 

Posted 25 June 2011 - 07:01 AM

Infinite Space би требало да биде многу добра , незнам дали ви текнува на времето на муабетот " леле кога ке излезе ST:Online сите ќе ја купиме" некако не заживеа таа идеја Posted Image
Macedonian Star Trek fan club - MAKTREK
Conn officer - Mario Orlik
sisko@maktrek.org.mk
www.maktrek.org.mk


----------------------------------------------------
The more things change, the more they stay the same

Posted Image

#7 TheClown

 

TheClown

  Pastafarian Black Belt Priest

 • Members
 • 5,432 posts
 • Gender:Male
 • Location:The Circus
 

Posted 25 June 2011 - 07:04 AM

Па гледај колку е жив форумов. Ко зобие е. BRAINZZZZZzzzzzzz.z.z.z.............. (sleep)
" I see the world thru the eyes of a clown " - boris (me)

Posted Image

The Clown Stories

#8 capt. Benjamin Sisko

 

capt. Benjamin Sisko

  Fleet Captain

 • Members
 • 454 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje.Macedonia
 

Posted 25 June 2011 - 07:18 AM

:D dude think of something to get things going :) beer comes to mind :P
Macedonian Star Trek fan club - MAKTREK
Conn officer - Mario Orlik
sisko@maktrek.org.mk
www.maktrek.org.mk


----------------------------------------------------
The more things change, the more they stay the same

Posted Image

#9 TheClown

 

TheClown

  Pastafarian Black Belt Priest

 • Members
 • 5,432 posts
 • Gender:Male
 • Location:The Circus
 

Posted 25 June 2011 - 07:36 AM

:D dude think of something to get things going :) beer comes to mind :P


Beer не ми доаѓа мене на памет веќе месец дена. А тешко да ми доаѓа и во наредните неколку. Така да BrainnZZZzzzzzzz
" I see the world thru the eyes of a clown " - boris (me)

Posted Image

The Clown Stories

#10 capt. Benjamin Sisko

 

capt. Benjamin Sisko

  Fleet Captain

 • Members
 • 454 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje.Macedonia
 

Posted 25 June 2011 - 07:51 AM

Beer не ми доаѓа мене на памет веќе месец дена. А тешко да ми доаѓа и во наредните неколку. Така да BrainnZZZzzzzzzz


Koj rece na tebe deka ti doagja :) toa za nas ti mozes sokce so junior da pies :)
Macedonian Star Trek fan club - MAKTREK
Conn officer - Mario Orlik
sisko@maktrek.org.mk
www.maktrek.org.mk


----------------------------------------------------
The more things change, the more they stay the same

Posted Image

#11 Tal'Shiar Operative

 

Tal'Shiar Operative

  Moderator/Maktrek

 • Members
 • 1,105 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 25 June 2011 - 07:55 AM

Не забегувајте од темата :lol::lol:

Macedonian Star Trek fan club- MAKTREK
Project supervisor @ maktrek.org.mk talshiar@maktrek.org.mk


#12 capt. Benjamin Sisko

 

capt. Benjamin Sisko

  Fleet Captain

 • Members
 • 454 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje.Macedonia
 

Posted 25 June 2011 - 08:19 AM

Не забегувајте од темата :lol::lol:


Eve zosto nema nikoj na TFU :) administracijata e kriva :P
Macedonian Star Trek fan club - MAKTREK
Conn officer - Mario Orlik
sisko@maktrek.org.mk
www.maktrek.org.mk


----------------------------------------------------
The more things change, the more they stay the same

Posted Image

#13 TheClown

 

TheClown

  Pastafarian Black Belt Priest

 • Members
 • 5,432 posts
 • Gender:Male
 • Location:The Circus
 

Posted 25 June 2011 - 09:23 AM

Јас ќе почнам да протестирам секој ден во 18,00 поради административна бруталност врз одредени челнови на форумот. :P
" I see the world thru the eyes of a clown " - boris (me)

Posted Image

The Clown Stories

#14 Divich

 

Divich

  Commander of Starfleet

 • Members
 • 2,696 posts
 • Gender:Male
 • Location:NCC-1701E but also often in Skopje Macedonia
 

Posted 26 June 2011 - 04:53 AM

Down with the Romulan brutalityPosted Image
Ad eundum quo nemo ante iit
Posted Image

http://www.maktrek.org.mk/
divich@maktrek.org.mk
 

#15 Tal'Shiar Operative

 

Tal'Shiar Operative

  Moderator/Maktrek

 • Members
 • 1,105 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 26 June 2011 - 11:17 AM

Па и администарацијата треба да се размрда малку, одамна некој не го посетил Рем :lol:

Macedonian Star Trek fan club- MAKTREK
Project supervisor @ maktrek.org.mk talshiar@maktrek.org.mk


#16 Divich

 

Divich

  Commander of Starfleet

 • Members
 • 2,696 posts
 • Gender:Male
 • Location:NCC-1701E but also often in Skopje Macedonia
 

Posted 25 May 2013 - 05:04 PM

Почнав да ја играм пред две недели Posted Image и веќе имам чин капетан. Го имам Ентерпрајс Д Posted Image

За сите оние кои задоцниле со играта еве линк
Ad eundum quo nemo ante iit
Posted Image

http://www.maktrek.org.mk/
divich@maktrek.org.mk
 Reply to this topic  


0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users