Jump to contentPhoto

Макети, модели и сваштарија од Стар Трек


4 replies to this topic

#1 Rogi

 

Rogi

  Commodore

 • Members
 • 583 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 27 May 2009 - 02:38 AM

Како за сефте...Стар Трек ЛЕГО.

Како мал многу се занимавав со ЛЕГО коцки...имав мал милион модели. Штета што немав кој да ме воведе во магијата на Стар Трек од мали нозе (дознав за серијата некаде крај на основно).

Еве интересни модели на темава...
Posted Image

Posted Image

Поздрав

П.С. До некој од админ-ите: има еден пост со Стар Трек оригами (од банкнота од 1 долар), може да се префрли тука ако не е мака. Може има и уште нешто што би можело да се инкорпорура во овој топик.

\\//


Facebook Comments Below ( All comments made with your Facebook account are subject to moderator discretion )

#2 Rogi

 

Rogi

  Commodore

 • Members
 • 583 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 03 June 2009 - 02:33 AM

Добар е лустеров :)
Posted Image

\\//


#3 Divich

 

Divich

  Commander of Starfleet

 • Members
 • 2,706 posts
 • Gender:Male
 • Location:NCC-1701E but also often in Skopje Macedonia
 

Posted 03 June 2009 - 11:05 AM

Каде има вакви?

il-parait-que-tous-les-gouts-sont-dans-l

Ad eundum quo nemo ante iit
 


#4 Capt.Vertigo

 

Capt.Vertigo

  Vice Admiral

 • Members
 • 1,375 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 03 June 2009 - 02:33 PM

Auu lustercevo, bi nabavil edno za u soba.

Momentot kaj sijalicite bi go ofarbal vo plavo-crvena.

Mozda i se vrti vo krug vo daden warp (clap clap) :P engage
Beware the alien, the mutant, the heretic.
Walk softly and carry a big gun.

We must become the change we want to see in the world

http://www.maktrek.org.mk/

#5 Lore

 

Lore

  Vice Admiral

 • Members
 • 1,249 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 13 June 2009 - 07:00 AM

Може виртуелни модели?


Ова одамна не сум го видел, ме изненади колку многу материјал има. Се препорачува само за оние со ѕверови од компјутери.

Значи, прво си збирате Celestia, па после одете тука, и соберете се од таму, и го инсталирате.

Само како мал preview:

Posted Image
Captain, short range sensors detect Klingons around Uranus!Reply to this topic  


0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users