Jump to contentPhoto

Петиција


148 replies to this topic

#1 Divich

 

Divich

  Commander of Starfleet

 • Members
 • 2,706 posts
 • Gender:Male
 • Location:NCC-1701E but also often in Skopje Macedonia
 

Posted 18 January 2007 - 04:08 PM

Најновата активност на нашето здружение е да ги стимулира националните канали во РМ да прикажуваат повеќе Стар Трек на ТВ.
За таа цел изготвивме онлајн петиција која, откако успешно ќе ја завршиме, ќе ја пратиме до сите национални тв канали.

Петиција

Една напомена до сите потписници:
Покрај коментарите, напишете од кој Град/Место сте.

il-parait-que-tous-les-gouts-sont-dans-l

Ad eundum quo nemo ante iit
 


Facebook Comments Below ( All comments made with your Facebook account are subject to moderator discretion )

#2 Captain of the USS-Orion

 

Captain of the USS-Orion

  Rear Admiral

 • Members
 • 819 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 18 January 2007 - 04:45 PM

А може и со кирилична подршка да се пишува така? (освен е-mail-от нормално :) )

Edited by Captain of the USS-Orion, 18 January 2007 - 04:45 PM.

"In the beginning the Universe was created. This made a lot of people very angry and has been widely regarded as a bad move." - Douglas Adams

Posted Image

#3 TheClown

 

TheClown

  Pastafarian Black Belt Priest

 • Members
 • 5,440 posts
 • Gender:Male
 • Location:The Circus
 

Posted 18 January 2007 - 04:50 PM

Дечки, цареви сте. Многу добро составен текст.

"Don't you want it?"


#4 -Q-

 

-Q-

  Admin/MakTrek

 • Members
 • 2,962 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 18 January 2007 - 05:37 PM

Фала, работевме доста на него. Инаку како што видов, некој се потпишале на кирилица, така да може.

Edited by -Q-, 18 January 2007 - 05:42 PM.

Posted Image
Q@maktrek.org.mk - http://www.maktrek.org.mk/
Picard to Q - "I refuse to believe that the afterlife is run by you; the universe is not so badly designed."
ST First Contact - Picard: "They invade our space, and we fall back. They assimilate entire worlds, and we fall back. Not again. The line must be drawn here! This far, no further! And I will make them pay for what they've done!"

#5 Lore

 

Lore

  Vice Admiral

 • Members
 • 1,249 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 18 January 2007 - 07:57 PM

<_<

И нека се потпишуваат со полно име и презиме, овака кога пишува само Маја или Ангелина (која нема коментар) делува несериозно.
Captain, short range sensors detect Klingons around Uranus!

#6 Ivo

 

Ivo

  Captain

 • Members
 • 372 posts
 • Gender:Male
 • Location:skopje
 

Posted 18 January 2007 - 09:04 PM

Браво бе алал да ви е баш за ова си мислев пред некој ден!!! :thumbsup:
Се надевам дека ќе не сфатат сериозно овие од телевизииве.
Posted Image

The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.—Stephen Hawking
#7 Macedonian Empire

 

Macedonian Empire

  Master Warrant Officer

 • Members
 • 98 posts
 • Location:Macedonia
 

Posted 19 January 2007 - 11:51 AM

Ајде за сите по еден потпис!!! и на други форуми :)

Posted Image
[url=http://www.petitiononline.com/pet/] [img]http://img130.imageshack.us/img130/657/startrekkq5.png[/img] [/url]


Posted Image
[url=http://www.petitiononline.com/pet/] [img]http://img444.imageshack.us/img444/7529/startreksiskoun6.png[/img] [/url]


Posted Image
[url=http://www.petitiononline.com/pet/] [img]http://img263.imageshack.us/img263/8094/startrekjanewaydj3.png[/img] [/url]


Posted Image
[url=http://www.petitiononline.com/pet/] [img]http://img367.imageshack.us/img367/2663/startrekarchernv2.png[/img] [/url]


Posted Image
[url=http://www.petitiononline.com/pet/] [img]http://img157.imageshack.us/img157/1057/startrekkirkyv3.png[/img] [/url]


Posted Image
[url=http://www.petitiononline.com/pet/] [img]http://img245.imageshack.us/img245/9397/starzy9.png[/img] [/url]


#8 Nickolov

 

Nickolov

  Fleet Admiral

 • Members
 • 2,201 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, MACEDONIA
 

Posted 19 January 2007 - 12:07 PM

Ставив јас и на блогот. Има некој идеја колку потписи ќе бидат доволни за да го пратиме ова?

Macedonian National Coordinator @ TFU

Posted Image


MakTrek blog | Crapwerk blog


#9 Divich

 

Divich

  Commander of Starfleet

 • Members
 • 2,706 posts
 • Gender:Male
 • Location:NCC-1701E but also often in Skopje Macedonia
 

Posted 19 January 2007 - 12:20 PM

Ставив јас и на блогот. Има некој идеја колку потписи ќе бидат доволни за да го пратиме ова?


Стави банер на блогот.
Што се однесува до бројот на потписи, намерно не поставивме лимит, според кој би се изненадиле самите од својата претпоставка.
Бидејќи досега од ниту еден ТВ Медиум не добивме повратно известување на нашите бројни мејлови (се разбира за прикажување на Стар Трек), немаме претстава колкав број на потписници е доволен за да ги увериме во нашата желба, но од друга страна сигурен сум дека масовноста во петицијата ќе биде доволен показател за желбата на гледачите.

il-parait-que-tous-les-gouts-sont-dans-l

Ad eundum quo nemo ante iit
 


#10 Nickolov

 

Nickolov

  Fleet Admiral

 • Members
 • 2,201 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, MACEDONIA
 

Posted 19 January 2007 - 12:44 PM

Ќе ставам и банер. Него, да му пишеме и на Трендо, да стави на ОнНет!

Macedonian National Coordinator @ TFU

Posted Image


MakTrek blog | Crapwerk blog


#11 -Q-

 

-Q-

  Admin/MakTrek

 • Members
 • 2,962 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 19 January 2007 - 12:48 PM

Тимот што го води Sisko, е одговорен за тие работи и работата се тркала. Промоција по други форуми и луѓе како Јанко и Трендо се главните задачи на почеток.

P.S. Macedonian Empire, топ се банерите, убаво завршена работа. Него да направеше еден и со Q. :D

Edited by -Q-, 19 January 2007 - 12:49 PM.

Posted Image
Q@maktrek.org.mk - http://www.maktrek.org.mk/
Picard to Q - "I refuse to believe that the afterlife is run by you; the universe is not so badly designed."
ST First Contact - Picard: "They invade our space, and we fall back. They assimilate entire worlds, and we fall back. Not again. The line must be drawn here! This far, no further! And I will make them pay for what they've done!"

#12 capt. Benjamin Sisko

 

capt. Benjamin Sisko

  Fleet Captain

 • Members
 • 454 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje.Macedonia
 

Posted 19 January 2007 - 01:55 PM

Отворени се топици на следниве форуми :
1. ZaZabava
2.Marifet
3.Vmacedonia
4.MMM-makedonska muzicka mreza
5.Idividi
6.Motika
7.Taratur
8.Mff - Sweko me pretrka :)

И пратени се маилови до сите уредници на македонскиве портали:
1.365
2.Точка
3.Кајгана
4.Таратур
5.Сркај
6.Идивиди
7.Зазабава
8.Орг.мк
9.Оннет

И пратени се пораки до следниве печатени медиуми:
1.Вечер
2.Утрински Весник
3.Дневник

Доколку сме пропуштиле некој , а можно е и тоа или имате некој предлог пратете ми ПМ и одма ке биде санкционирано

Се надевам ке успееме :thumbup:
Macedonian Star Trek fan club - MAKTREK
Conn officer - Mario Orlik
sisko@maktrek.org.mk
www.maktrek.org.mk


----------------------------------------------------
The more things change, the more they stay the same

Posted Image

#13 Macedonian Empire

 

Macedonian Empire

  Master Warrant Officer

 • Members
 • 98 posts
 • Location:Macedonia
 

Posted 19 January 2007 - 03:07 PM

Други форуми
http://www.badijala.com/
http://www.univerzum.uni.cc/forum/

#14 -Q-

 

-Q-

  Admin/MakTrek

 • Members
 • 2,962 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 19 January 2007 - 05:03 PM

Posted ImageЕпа ај нека ни е со среќа, 100-ка за еден ден и не е така лошо.

А и плус со женско. Ќе да е на арно работава. :thumbup:
Posted Image
Q@maktrek.org.mk - http://www.maktrek.org.mk/
Picard to Q - "I refuse to believe that the afterlife is run by you; the universe is not so badly designed."
ST First Contact - Picard: "They invade our space, and we fall back. They assimilate entire worlds, and we fall back. Not again. The line must be drawn here! This far, no further! And I will make them pay for what they've done!"

#15 Macedonian Empire

 

Macedonian Empire

  Master Warrant Officer

 • Members
 • 98 posts
 • Location:Macedonia
 

Posted 19 January 2007 - 05:51 PM

za 24 casa - 100
bravo - odlicno za nasi uslovi...Posted Image

#16 Divich

 

Divich

  Commander of Starfleet

 • Members
 • 2,706 posts
 • Gender:Male
 • Location:NCC-1701E but also often in Skopje Macedonia
 

Posted 19 January 2007 - 06:28 PM

Можеме ние и подобро. Ова до сега што е постигнато, само од нас е, што пренесуваме од човек на човек.
Од утре би требало подобро да е, пошто доста се изрекламиравме.
Тоа незначи дека треба да престанеме да бидеме активни. Предлагам да продолжиме со постирање и понатаму по другите форуми, а оние што имаат блогови да продолжат да ја форсираат петицијата на пријателските блогови.
Секоја идеја и сугестија е добредојдена.

il-parait-que-tous-les-gouts-sont-dans-l

Ad eundum quo nemo ante iit
 


#17 Capt. Niniste

 

Capt. Niniste

  Vice Admiral

 • Members
 • 1,093 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 19 January 2007 - 10:06 PM

Ostavete boris da gi dokrajci so postovi.

Full Throttle......


#18 Macedonian Empire

 

Macedonian Empire

  Master Warrant Officer

 • Members
 • 98 posts
 • Location:Macedonia
 

Posted 20 January 2007 - 03:38 AM

http://taratur.com/

OБЈАВЕНИ!!!

#19 Ivo

 

Ivo

  Captain

 • Members
 • 372 posts
 • Gender:Male
 • Location:skopje
 

Posted 20 January 2007 - 08:30 AM

Ќе ја биде работава!!! :clap: Само зашто нема на МакТрек страната ништо напишано за оваа активност?
Posted Image

The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.—Stephen Hawking
#20 -Q-

 

-Q-

  Admin/MakTrek

 • Members
 • 2,962 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 20 January 2007 - 10:05 AM

http://www.funmacedonia.com/

Еве уште еден портал кој ни излезе во пресрет.

Инаку за нашиот сајт... во текот на денешниот ден ќе биде средено.
Posted Image
Q@maktrek.org.mk - http://www.maktrek.org.mk/
Picard to Q - "I refuse to believe that the afterlife is run by you; the universe is not so badly designed."
ST First Contact - Picard: "They invade our space, and we fall back. They assimilate entire worlds, and we fall back. Not again. The line must be drawn here! This far, no further! And I will make them pay for what they've done!"Reply to this topic  


0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users