Jump to contentPhoto

Star Trek Off Topic


564 replies to this topic

#41 Divich

 

Divich

  Commander of Starfleet

 • Members
 • 2,704 posts
 • Gender:Male
 • Location:NCC-1701E but also often in Skopje Macedonia
 

Posted 07 December 2006 - 01:17 PM

Само што гледав реклама на Сител Телевизија, најава за Ајде Дома. Типот сакал да му дотераат дел од дневната соба во стилот на Стар Трек, или како што најавија на Сител, да патувал заедно со Жан Лук.
Емисијата е во недела во 11:35, па да видиме што ќе испадне.

il-parait-que-tous-les-gouts-sont-dans-l

Ad eundum quo nemo ante iit
 


#42 -Q-

 

-Q-

  Admin/MakTrek

 • Members
 • 2,960 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 07 December 2006 - 02:02 PM

П.С. Абе јас забегувам, ама ти ? 5:43 сабајле. Уффф! :argh:


Порано тој термин беше резервиран за Дијана. Ама од неа нити whisper, шо би рекол брејкот.
А и Нино го користеше тој термин, ама и он нешто у задње време зафркава.

Па си реков дај да го искористам дур не се вратиле пациентите. :D

Иначе баш би било интересно да се види емисијата? И да се види кој е тој колега наш, шо има таква желба. :D

Edited by -Q-, 07 December 2006 - 02:07 PM.

Posted Image
Q@maktrek.org.mk - http://www.maktrek.org.mk/
Picard to Q - "I refuse to believe that the afterlife is run by you; the universe is not so badly designed."
ST First Contact - Picard: "They invade our space, and we fall back. They assimilate entire worlds, and we fall back. Not again. The line must be drawn here! This far, no further! And I will make them pay for what they've done!"

#43 Lore

 

Lore

  Vice Admiral

 • Members
 • 1,248 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 07 December 2006 - 02:19 PM

Ако бидат добри тие од Сител, ќе ги викам да ми ја прават собата во Борг дизајн! :D :D :D
Captain, short range sensors detect Klingons around Uranus!

#44 zsbreaker

 

zsbreaker

  Vice Admiral

 • Members
 • 1,113 posts
 • Location:Macedonia
 

Posted 07 December 2006 - 02:23 PM

Q daj ja ta mapata od 8 dela, da ja spojam vo eden i da imame dobra mapa, kje ja bapnam i na sajtot.

Dijana se mazi... inacace, i mazot i e losh i ne i dava Inet a kamooli po foumi.
Macedonian Star Trek fan club - MAKTREK

President Ljupco Tasevski - Divich
Vice Pres. Miki Krstevski - Miki
Secretary Zivko Spirovski - TheBreaker

long live www.maktrek.org.mk

#45 Lore

 

Lore

  Vice Admiral

 • Members
 • 1,248 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 07 December 2006 - 02:27 PM

Dijana se mazi... inacace, i mazot i e losh i ne i dava Inet a kamooli po foumi.

Брејк, тејк а брејк! Се изнаголта букви, некој си додаде... Земи воздух бе чоек. :D
Captain, short range sensors detect Klingons around Uranus!

#46 -Q-

 

-Q-

  Admin/MakTrek

 • Members
 • 2,960 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 07 December 2006 - 03:02 PM

МАПАТА
Posted Image
Q@maktrek.org.mk - http://www.maktrek.org.mk/
Picard to Q - "I refuse to believe that the afterlife is run by you; the universe is not so badly designed."
ST First Contact - Picard: "They invade our space, and we fall back. They assimilate entire worlds, and we fall back. Not again. The line must be drawn here! This far, no further! And I will make them pay for what they've done!"

#47 Capt.Vertigo

 

Capt.Vertigo

  Vice Admiral

 • Members
 • 1,375 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 07 December 2006 - 08:25 PM

http://trekmovie.com...day-video-clip/

hehehehe
Beware the alien, the mutant, the heretic.
Walk softly and carry a big gun.

We must become the change we want to see in the world

http://www.maktrek.org.mk/

#48 Lore

 

Lore

  Vice Admiral

 • Members
 • 1,248 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 08 December 2006 - 10:45 AM

Фина фотографија, па си викам ај да ја постирам:

The Delaney sisters!

Posted Image
Captain, short range sensors detect Klingons around Uranus!

#49 Capt.Vertigo

 

Capt.Vertigo

  Vice Admiral

 • Members
 • 1,375 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 09 December 2006 - 10:46 PM

Само што гледав реклама на Сител Телевизија, најава за Ајде Дома. Типот сакал да му дотераат дел од дневната соба во стилот на Стар Трек, или како што најавија на Сител, да патувал заедно со Жан Лук.
Емисијата е во недела во 11:35, па да видиме што ќе испадне.


POTSETUVANJE///// ;)
Beware the alien, the mutant, the heretic.
Walk softly and carry a big gun.

We must become the change we want to see in the world

http://www.maktrek.org.mk/

#50 Divich

 

Divich

  Commander of Starfleet

 • Members
 • 2,704 posts
 • Gender:Male
 • Location:NCC-1701E but also often in Skopje Macedonia
 

Posted 10 December 2006 - 06:20 AM

Ако бидат добри тие од Сител, ќе ги викам да ми ја прават собата во Борг дизајн! :D :D :D

Некако не ми заличи на Стар Трек, ама типот беше среќен. Мислам дека може да го зачлениме кај нас :)

п.с. Lore, напрај си ја собата сам во Borg дизајн :D

il-parait-que-tous-les-gouts-sont-dans-l

Ad eundum quo nemo ante iit
 


#51 Lore

 

Lore

  Vice Admiral

 • Members
 • 1,248 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 10 December 2006 - 10:41 AM

Некако не ми заличи на Стар Трек, ама типот беше среќен. Мислам дека може да го зачлениме кај нас :)

Не може да го зачлениме, ме изнервира, за ова ли се будев бе. :devil2:

п.с. Lore, напрај си ја собата сам во Borg дизајн :D

Ај некој друг нека направи, јас ќе му ја асимилирам.
Captain, short range sensors detect Klingons around Uranus!

#52 TheClown

 

TheClown

  Pastafarian Black Belt Priest

 • Members
 • 5,440 posts
 • Gender:Male
 • Location:The Circus
 

Posted 10 December 2006 - 11:03 AM

Lore aj odlucise sto ke bides.
Biraj Iili Borg ili Lore.

"Don't you want it?"


#53 Divich

 

Divich

  Commander of Starfleet

 • Members
 • 2,704 posts
 • Gender:Male
 • Location:NCC-1701E but also often in Skopje Macedonia
 

Posted 10 December 2006 - 11:10 AM

Боро изгледа не ја гледал TNG: Descent

il-parait-que-tous-les-gouts-sont-dans-l

Ad eundum quo nemo ante iit
 


#54 Lore

 

Lore

  Vice Admiral

 • Members
 • 1,248 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 10 December 2006 - 11:10 AM

Lore aj odlucise sto ke bides.
Biraj Iili Borg ili Lore.

Не ти текнува дека Lore контролираше некои Борги?

Divich за две секунди ме престигна со објаснувањево!!!

Edited by Lore, 10 December 2006 - 11:11 AM.

Captain, short range sensors detect Klingons around Uranus!

#55 TheClown

 

TheClown

  Pastafarian Black Belt Priest

 • Members
 • 5,440 posts
 • Gender:Male
 • Location:The Circus
 

Posted 10 December 2006 - 11:12 AM

KOntrolirase Borg. Ama ne e Borg. Sto ke mu e Recahrge konzolka na Lore vo kupatilo.

"Don't you want it?"


#56 YuZe

 

YuZe

  Fleet Captain

 • Members
 • 471 posts
 

Posted 10 December 2006 - 11:18 AM

KOntrolirase Borg. Ama ne e Borg. Sto ke mu e Recahrge konzolka na Lore vo kupatilo.

Абе ќе му се најде, ако му пробие акумулаторот :D .

#57 Lore

 

Lore

  Vice Admiral

 • Members
 • 1,248 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 10 December 2006 - 11:41 AM

Sto ke mu e Recahrge konzolka na Lore vo kupatilo.

Соба реков, не купатило. Иако од Borg alcove добра туш кабина се прави!
Captain, short range sensors detect Klingons around Uranus!

#58 -Q-

 

-Q-

  Admin/MakTrek

 • Members
 • 2,960 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 10 December 2006 - 07:15 PM

Еве еден убав текст од trekmovie.com

http://trekmovie.com...tar-trek-lives/
Posted Image
Q@maktrek.org.mk - http://www.maktrek.org.mk/
Picard to Q - "I refuse to believe that the afterlife is run by you; the universe is not so badly designed."
ST First Contact - Picard: "They invade our space, and we fall back. They assimilate entire worlds, and we fall back. Not again. The line must be drawn here! This far, no further! And I will make them pay for what they've done!"

#59 -Q-

 

-Q-

  Admin/MakTrek

 • Members
 • 2,960 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 11 December 2006 - 03:49 AM

Ако бидат добри тие од Сител, ќе ги викам да ми ја прават собата во Борг дизајн! :D :D :D


Lore be carefull what you wish for...

http://www.uberrevie...yager-home.htm/

You might get it. :D
Posted Image
Q@maktrek.org.mk - http://www.maktrek.org.mk/
Picard to Q - "I refuse to believe that the afterlife is run by you; the universe is not so badly designed."
ST First Contact - Picard: "They invade our space, and we fall back. They assimilate entire worlds, and we fall back. Not again. The line must be drawn here! This far, no further! And I will make them pay for what they've done!"

#60 Lore

 

Lore

  Vice Admiral

 • Members
 • 1,248 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 11 December 2006 - 07:33 AM

Lore be carefull what you wish for...

http://www.uberrevie...yager-home.htm/

You might get it. :D


Ви текнува на ова:

Сепак (црна) ѕивана на чело е полесно за правење.
Уште ламбичка ако ставиш унатре, и готов Борг :)

Нема јас вака да банкротирам ко пациентов жена му што го оставила. Ќе лепам ѕивани по ѕидови и готова работа! :D :D :D
Captain, short range sensors detect Klingons around Uranus!Reply to this topic  


0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users