Jump to contentPhoto

Star Trek: The Next Generation


129 replies to this topic

#121 Lore

 

Lore

  Vice Admiral

 • Members
 • 1,249 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 10 February 2008 - 09:08 AM

Yar не беше лоша според мене. Инаку малце ми беше чудно женско за security може ја правеше малку како да преферира личности од истиот пол.


B)

Па во тоа и е привлечноста!

Добра беше Пуласки бе, тетка докторка, што ви смета, си ја знаеше работата.

Првобитната идеја со Весли како лик можеби и не е лоша, у ствари сите ние го мрзиме глумецот, Wil Wheaton, абе иритира кретенов, само на фотка да го видиш, мора да го мразиш! :D
Captain, short range sensors detect Klingons around Uranus!

#122 Rogi

 

Rogi

  Commodore

 • Members
 • 583 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 22 February 2008 - 08:51 PM

Krivo mi e sto ja utnav denesnata epizoda (Contagion) zaso tekstvo "vika" deka stanuva interesantno...

I toa...

P.S. Koga sme veke kaj Dr. Pulaski ili kako i da se vika...sto bi rekol eden drugar moj...NE JA MOZAM :). Aj neka se vrati Crusher, barem po prijatna faca e za gledanje za razlika od pomladata Crusher varijanta :D :D

\\//


#123 Divich

 

Divich

  Commander of Starfleet

 • Members
 • 2,706 posts
 • Gender:Male
 • Location:NCC-1701E but also often in Skopje Macedonia
 

Posted 28 June 2008 - 07:00 PM

Ај малку да ве размрдам. Неколку сцени од ТНГ:

[Star Trek: TNG] Random Picard Funnies

Drunk Scotty

Comic Relief - Star Trek TNG

Captain Picard Day

Star Trek: The Inner Light

;)

il-parait-que-tous-les-gouts-sont-dans-l

Ad eundum quo nemo ante iit
 


#124 Lore

 

Lore

  Vice Admiral

 • Members
 • 1,249 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 28 June 2008 - 10:06 PM

Фин избор, мон капитан.


Ју хев мејд мај морнинг.

Фала!
Captain, short range sensors detect Klingons around Uranus!

#125 Divich

 

Divich

  Commander of Starfleet

 • Members
 • 2,706 posts
 • Gender:Male
 • Location:NCC-1701E but also often in Skopje Macedonia
 

Posted 30 June 2008 - 02:43 PM

Фин избор, мон капитан.


Ју хев мејд мај морнинг.

Фала!


И мене добро ми дојдоа што ги изгледав. :)
ХТВ ја промашија работата со ТНГ, па сега планирам јас да си ги пуштам онака по 3 епизоди на ден.
Ептен ми го направија филмот клипчињата.

il-parait-que-tous-les-gouts-sont-dans-l

Ad eundum quo nemo ante iit
 


#126 Lightlord

 

Lightlord

  Commodore

 • Members
 • 576 posts
 • Gender:Male
 • Location:Macedonia
 

Posted 08 July 2008 - 11:29 AM

Ај малку да ве размрдам. Неколку сцени од ТНГ:

[Star Trek: TNG] Random Picard Funnies

Drunk Scotty

Comic Relief - Star Trek TNG

Captain Picard Day

Star Trek: The Inner Light

;)


Сцениве се закон, го гледав Nemesis денеска да ми дојде како мало освежување зошто само DS9 ги пуштам во последно време.

btw вчера се вратив од Охрид и затоа не сум видел за собирот...

Edited by Lightlord, 08 July 2008 - 11:30 AM.


#127 dac2502

 

dac2502

  Commander

 • Members
 • 330 posts
 • Gender:Male
 • Location:SKOPJE CENTAR
 

Posted 07 August 2008 - 10:20 AM

Pesnava e zakon budi emociii

INNER LIGHT
STARHAWK

#128 Divich

 

Divich

  Commander of Starfleet

 • Members
 • 2,706 posts
 • Gender:Male
 • Location:NCC-1701E but also often in Skopje Macedonia
 

Posted 26 February 2009 - 05:50 PM

Во март ќе биде емитувана нова епизода на Family Guy со Star Trek: The Next Generation тематика. Како што е најавено на SF Universe, актерите од Star Trek: The Next Generation ќе ги позајмат своите гласови за нивните карактери во епизодата Not All Dogs Go to Heaven.

Ниту еден од екипата на TNG нема да изотстанува или поточно во епизодата ќе ги слушнеме гласовите на:
Patrick Stewart, LeVar Burton, Gates McFadden, Michael Dorn, Wil Wheaton, Denise Crosby, Marina Sirtis, Brent Spiner и Jonathan Frakes.


Во Not All Dogs Go to Heaven, семејството Griffin ќе ја посети годишната Стар Трек конвенција во Quahog на која Stewie ќе се налути бидејќи нема да биде во можност да му постави прашање на својот омилен лик од TNG екипата. Тој планира и гради транспортер и ја телепортира целата екипа во својата соба за да помине интересен ден со екипата на TNG.
Со учеството во оваа епизода актерите од TNG ќе се сретнат повторно во целост после подолг период.

Posted Image
Posted Image

Not All Dogs Go To Heaven ќе биде емитувана во недела, 29-ти март во 21:00 часот на FOX.

Извор: Мак Трек B)

il-parait-que-tous-les-gouts-sont-dans-l

Ad eundum quo nemo ante iit
 


#129 Divich

 

Divich

  Commander of Starfleet

 • Members
 • 2,706 posts
 • Gender:Male
 • Location:NCC-1701E but also often in Skopje Macedonia
 

Posted 04 November 2014 - 02:30 PM

Можно е ова да го имам некаде поставено. Чудна работа како сите станаа адмирали (па дури Сиско се вивна во небесата), само Пикард остана капетан.


il-parait-que-tous-les-gouts-sont-dans-l

Ad eundum quo nemo ante iit
 


#130 Capt.Vertigo

 

Capt.Vertigo

  Vice Admiral

 • Members
 • 1,375 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 19 February 2015 - 07:47 PM

Space: the final frontier. These are the voyages of the starship Enterprise. Its continuing mission: to explore strange new worlds, to seek out new life and new civilizations, to boldly go where no one has gone before.


Beware the alien, the mutant, the heretic.
Walk softly and carry a big gun.

We must become the change we want to see in the world

http://www.maktrek.org.mk/Reply to this topic  


0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users