Jump to contentPhoto

Star Trek Online


147 replies to this topic

#141 -Q-

 

-Q-

  Admin/MakTrek

 • Members
 • 2,957 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 24 October 2009 - 01:57 PM

И официјално почнато е со бета тестирање. Според тоа како се движат работиве, играва ќе ја имаме за некој месец. :)

http://trekmovie.com...ving-away-keys/


Posted Image
Q@maktrek.org.mk - http://www.maktrek.org.mk/
Picard to Q - "I refuse to believe that the afterlife is run by you; the universe is not so badly designed."
ST First Contact - Picard: "They invade our space, and we fall back. They assimilate entire worlds, and we fall back. Not again. The line must be drawn here! This far, no further! And I will make them pay for what they've done!"

#142 dac2502

 

dac2502

  Commander

 • Members
 • 330 posts
 • Gender:Male
 • Location:SKOPJE CENTAR
 

Posted 24 October 2009 - 04:00 PM

И официјално почнато е со бета тестирање. Според тоа како се движат работиве, играва ќе ја имаме за некој месец. :)

http://trekmovie.com...ving-away-keys/

yuupiiii edvaj cekam
STARHAWK

#143 -Q-

 

-Q-

  Admin/MakTrek

 • Members
 • 2,957 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 29 October 2009 - 09:41 AM

History видео и неколку скриншота за играва.

http://www.trekunite...p?showforum=298
Posted Image
Q@maktrek.org.mk - http://www.maktrek.org.mk/
Picard to Q - "I refuse to believe that the afterlife is run by you; the universe is not so badly designed."
ST First Contact - Picard: "They invade our space, and we fall back. They assimilate entire worlds, and we fall back. Not again. The line must be drawn here! This far, no further! And I will make them pay for what they've done!"

#144 -Q-

 

-Q-

  Admin/MakTrek

 • Members
 • 2,957 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 10 November 2009 - 03:42 PM

И официјално на 2-ри Февруари 2010 искача играва.


Posted Image
Q@maktrek.org.mk - http://www.maktrek.org.mk/
Picard to Q - "I refuse to believe that the afterlife is run by you; the universe is not so badly designed."
ST First Contact - Picard: "They invade our space, and we fall back. They assimilate entire worlds, and we fall back. Not again. The line must be drawn here! This far, no further! And I will make them pay for what they've done!"

#145 Lore

 

Lore

  Vice Admiral

 • Members
 • 1,247 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 10 November 2009 - 05:02 PM

И официјално на 2-ри Февруари 2010 искача играва.Сакаат да кажат дека се педери? :D
Captain, short range sensors detect Klingons around Uranus!

#146 -Q-

 

-Q-

  Admin/MakTrek

 • Members
 • 2,957 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 12 November 2009 - 07:45 PM

Еве и што машина ќе бара играва.Minimum System Requirements
OS: Windows XP SP2 / Windows Vista / Windows 7 (32 or 64-bit)
CPU: Intel Core 2 Duo 1.8 Ghz or AMD Athlon X2 3800+
Memory: 1GB RAM
Video: NVIDIA GeForce 7950 / ATI Radeon X1800 / Intel HD Graphics
Sound: DirectX 9.0c Compatible Soundcard
DirectX: Version 9.0c or Higher
HDD: 8GB Free Disk Space
Network: Internet Broadband Connection Required
Disc: 6X DVD-ROM

Recommended System Configuration
OS: Windows XP SP2 / Windows Vista / Windows 7 (32 or 64-bit)
CPU: Intel E8400 Core 2 Duo or AMD Athlon X2 5600+
Memory: 2GB RAM+
Video: NVIDIA GeForce 8800 / ATI Radeon HD 3850+
Sound: DirectX 9.0c Compatible Soundcard
DirectX: Version 9.0c or Higher
HDD: 8GB Free Disk Space
Network: Internet Broadband Connection Required
Disc: 6X DVD-ROM


За повеќе тука.


Posted Image
Q@maktrek.org.mk - http://www.maktrek.org.mk/
Picard to Q - "I refuse to believe that the afterlife is run by you; the universe is not so badly designed."
ST First Contact - Picard: "They invade our space, and we fall back. They assimilate entire worlds, and we fall back. Not again. The line must be drawn here! This far, no further! And I will make them pay for what they've done!"

#147 galapchev

 

galapchev

  Welcomed Star Trek Fan

 • Members
 • 2 posts
 • Gender:Male
 • Location:Macedonia
 

Posted 07 February 2010 - 10:27 AM

Е вака....
Стар Трек Онлајн е аут веќе една недела скоро.... Уште на втори втори отидов на полноќ да а купам пред ГејмСтоп продавницата шо е (моментално сум у америка!) имаше 500 души само од околината(околината е мала, плус има десетина такви продавници), како ида е си а купив, за 30 долара можиш да а земиш со еден месец бесплатно, само игра ништо друго, а они иматн екои договори шо ти дават други ствари, ама срање , го губе тоа филингот од нула да почниш.... Како и да е , една грда работа е шо за да го искористиш бесплатното мораш да купиш уш некој месец играење онлајн, така да ќе си ставиш кодот од картичката и баш пред да истече трајал-от ќе исклчиш новиот месец, така да нема да ти земат пари од картицата ако неќиш да играјш повеќе, ама незнам за вас, ама ја планирам да а играам уште една година минимум.... 14 долара месечно е послето , ако кпиш повеќе месеци има попуст секако, а за 230 мислам ти е за цел живот.....

Веќе 5-6 дена а играам играта иначе, и ептен ме бендиса, добро е направена, со вулканска логика е средено се, нема некои нелогични работи....
Почињаш како Ensign на брод, како бриџ офицер, со клингонците се тепаш, т.е. твојот капетан, послето капетанот ти наредуе да се симниш на една планета да спасиш граѓаните таму, оди со авеј тим на планетата, си пукаш со фејцери ова она, додека го правиш тоа ти стигат типс како се играе играта, послето се враќаш на бродот, капетанот загинуе, и ти превземаш бродот, па сеа ги плескаш клингонците додека ти кажуе типс за како со бродот се играе, од каа ќе заврше се ти стига порака од Стар Флит дека Адмирал Квин е подготвен да ти даде споствен мал брод да командуваш, оти му треба секој способен офицер шо можат да го најдат.... Тогаш си го костумизираш бродот, ти како сакаш да изгледа(т.е. имаш три класи на бродеви на тиа левел шо можиш да ги користиш, така да ако сакаш можиш да комбинираш од трите класи за да си напрајш своја) ....
Како и да е послето си почнуваш самостојно да играјш, можиш ако сакаш да талкаш низ вселената да бараш клингонци да си тепаш, или случајно да видиш орионци нападнале некој Трејд Шип, а ако забегаш у некој сончев систем можиш да му помогниш на некои три глави мирни вонземкјани да се одбранат од некој трет, исто можиш и научни мисии да си правиш да си собираш читања од аномалии, да си скенираш астероиди, ако си најдиш нешто интересно ќе го земиш, и послето у Мемори Алфа ќе го однесиш да го прегледат шо ти дава поени тоа....
Гејплејот е направен ептен добро, можите да видите на клипови сеа на јутјуб има ептен, ја уште малку и ќе бидам Лутенет Командер така да нова класа на брод ќе можам да си возам....


Толку ногу души а купија играта, шо од криптик студиос не очекуваа дека ќе биде толку побарувана, шо серверите почнаа да му паѓат, лаг да мават, ама сеа отворија нови, и тиа се пополнуат, како и да е до понеделник веруам ќе средат проблемите шо имат.....


Како и да е играта, ептен е добра, и си вреде за парите, ако пушите циагри не ги откажујте за да заштедите да а купите, позајмите од некој....

бродот ми се вика Macedonia
а карактерот Alexander

....
ааа да, заброавив, од кога ќе стигниш на лутенет 5 нивото ти се отвара можноста да бидиш клингонец, т.е. да бидиш на нивната страна, со шо можиш да си направиш сопствена раса на вонземјанин, и да играјш за клингонците, пробав ја така, ама веќе бев кренат на федерацијата, и повеќе ми го праве меракот лош да бидам, ама некако Bird of Prey не ми е интересна, по ме палат бродеви со сив труп.....


И како играјш си купујш итеми ова она, за да го надградиш бродот, имаш склил поинтс за тебе и за твојте бриџ офицери шо ти се нив да ги унапредиш, добива филинг како да си дел од стар трек универзумот....

толку од мене....
Поздрав од Кавадарчанецот....


freestyle

#148 Lore

 

Lore

  Vice Admiral

 • Members
 • 1,247 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 07 February 2010 - 11:12 AM

 Браво друже, ова однапред може да го прогласиме за пост на годината. Рецензија на СТО на кавадаречки!

Закон!  :llap:

Edited by Lore, 07 February 2010 - 11:12 AM.

Captain, short range sensors detect Klingons around Uranus!Reply to this topic  


0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users