Jump to contentPhoto

StarTrek (2009)


761 replies to this topic

#41 Rogi

 

Rogi

  Commodore

 • Members
 • 583 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 08 May 2006 - 09:42 AM

Па и ако (а ќе мора да) се нови глумци!
П.С. А, можи да се случи и Том Круз да го глуми Кирк :23:Не дај боже!!!! Само уште тоа ни фали. Ај ако не нека стане и црнец па да го глуми Денис Родман :)))))))

Роги

\\//


#42 -Q-

 

-Q-

  Admin/MakTrek

 • Members
 • 2,960 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 10 May 2006 - 07:20 PM

Raze clen sum ja u forumov, pa pred da pratam nesto gi razgleduvav temive i morav ovde prvo da pratam. Sto se odnesue do Ben Affleck mislam deka e cista spekulacija, a za reziserot veruvam deka ke napravi petka film. Mission Imposible 3 ne sum go gledal ama za serijata Lost kade sto JJ Abrams e producent nemam zborovi, jas mislam deka so tek na vreme ke bide edna od najdobrite serii snimeni, se rabira ako prodolzat vaka. Da ne go tupam mnogu, jas mislam deka ovoj film ke bide presvrtnica vo Star Trek istorijata ili ke padne mnogu nisko sto ni Pikard nema da gi skrpi posle ili ke se vrati na starite dobri pateki, a zasto da ne pa i da gi nadmine.
Posted Image
Q@maktrek.org.mk - http://www.maktrek.org.mk/
Picard to Q - "I refuse to believe that the afterlife is run by you; the universe is not so badly designed."
ST First Contact - Picard: "They invade our space, and we fall back. They assimilate entire worlds, and we fall back. Not again. The line must be drawn here! This far, no further! And I will make them pay for what they've done!"

#43 TripPiLoT

 

TripPiLoT

  Lieutenant

 • Members
 • 226 posts
 • Location:Macedonia
 

Posted 11 May 2006 - 12:03 PM

jas, mislam deka celoto ova izleguva mnooooogu nadvor od kontrola, se ke bide totalen promasaj, spilberg ke pravi 'ala spilberg film' i nema nisto da bide Star Trek, osven, normalno, uniformite i fizickata idea za Star Trek.

Neveruvam deka u celata ovaa frka ima nekoj od glavnite faci sto e trekkie
I'm the pilot trough your trip!

#44 Goldsmith

 

Goldsmith

  Lieutenant, J.G.

 • Members
 • 168 posts
 • Gender:Male
 • Location:Macedonia
 

Posted 12 May 2006 - 08:05 PM

...spilberg ke pravi 'ala spilberg film' i nema nisto da bide Star Trek, osven, normalno, uniformite i fizickata idea za Star Trek.

Може навистина не сум во тек бидејќи многу ми се спие, но може некој да ми објасни каква врска има меѓу новиот Star Trek филм и Spielberg?

#45 -Q-

 

-Q-

  Admin/MakTrek

 • Members
 • 2,960 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 13 May 2006 - 05:43 AM

nikakva
Posted Image
Q@maktrek.org.mk - http://www.maktrek.org.mk/
Picard to Q - "I refuse to believe that the afterlife is run by you; the universe is not so badly designed."
ST First Contact - Picard: "They invade our space, and we fall back. They assimilate entire worlds, and we fall back. Not again. The line must be drawn here! This far, no further! And I will make them pay for what they've done!"

#46 Ckalja

 

Ckalja

  Commodore

 • Members
 • 638 posts
 • Gender:Male
 • Location:NX 101 in Skopje, Macedonia
 

Posted 13 May 2006 - 11:20 AM

jas, mislam deka celoto ova izleguva mnooooogu nadvor od kontrola, se ke bide totalen promasaj, spilberg ke pravi 'ala spilberg film' i nema nisto da bide Star Trek, osven, normalno, uniformite i fizickata idea za Star Trek.

Neveruvam deka u celata ovaa frka ima nekoj od glavnite faci sto e trekkie


Опаааа....грешка во падежи :)

Филмот не го режира Стивен Спилберг туку Џ.Џ.Абрамс (режисерот на Mission Impossible III)
И чисто као информација надгледувањето на филмот ке го прават trekkie луѓе меѓу кои мене лично ми е најбитен Рик Берман кој му доаѓа нешто како наследник на Џин Роденбери пошто од TNG навака на сите ST серијали тој е или извршен продуцент или супервизор и тој факт ме теши зошто човеков дефинитивно знае што прави и со години се грижи за имиџот на Star Trek.

Главна грижа ми е не режисерскиот момент туку самата приказна и тема на филмот која вика дека Кирк и Спок ќе мора да ги глумат некои нови фаци освен ако од Paramount не ја нашле фонтаната на младоста па да глумат Вилијам Шатнер и Ленард Нимој. А ја лично никој друг освен нив по лик не можам да го поврзам со Кирк и Спок.Се надевам во оваа област дека знаат што прават, а режијата не е некоја голема фрка за ST сама по себе...

-Macedonian Star Trek Fan Club - MakTrek-

Posted Image

Posted Image Posted Image Posted Image


#47 Capt.Vertigo

 

Capt.Vertigo

  Vice Admiral

 • Members
 • 1,375 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 13 May 2006 - 11:51 AM

A zamislete noviot kapetan vo filmot ili naredniot serijal go stavat da bide potporasnatiot
Wesley Crusher, kakva zavrzlama bi bilo toa :vomit:
Beware the alien, the mutant, the heretic.
Walk softly and carry a big gun.

We must become the change we want to see in the world

http://www.maktrek.org.mk/

#48 Ckalja

 

Ckalja

  Commodore

 • Members
 • 638 posts
 • Gender:Male
 • Location:NX 101 in Skopje, Macedonia
 

Posted 13 May 2006 - 12:00 PM

A zamislete noviot kapetan vo filmot ili naredniot serijal go stavat da bide potporasnatiot
Wesley Crusher, kakva zavrzlama bi bilo toa :vomit:


Ма колку и да пробувам да не мавам реплај на све и свашта на темава едноставно ме поттикнувате да напишам по нешто...

Еве види сеа што ви текнало - Wesley Crusher капетан на Enterprise!!! :vomit::vomit::vomit:
и уште еднаш :vomit:

Подобро нека го стаат тогаш Leslie Nielsnen, барем ќе се смееме место да плачеме.

И да, за мене тоа не би било заврзлама, туку :vomit:

-Macedonian Star Trek Fan Club - MakTrek-

Posted Image

Posted Image Posted Image Posted Image


#49 Goldsmith

 

Goldsmith

  Lieutenant, J.G.

 • Members
 • 168 posts
 • Gender:Male
 • Location:Macedonia
 

Posted 13 May 2006 - 07:56 PM

Еве види сеа што ви текнало - Wesley Crusher капетан на Enterprise!!!

/me се надева дека од Paramount не го читаат и разбираат ова (може да си помислат дека е добра идеја).

#50 Nickolov

 

Nickolov

  Fleet Admiral

 • Members
 • 2,201 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, MACEDONIA
 

Posted 14 May 2006 - 04:47 AM

Ако Wesley Crusher го стават за капетан, јас ја палам целата Стар Трек колекција, го тргам МакТрек од нет, а TFU ќе ги замолам да ми го избришат јузерот и сите пораки.

Wesley Crusher sucks donkey balls.

Macedonian National Coordinator @ TFU

Posted Image


MakTrek blog | Crapwerk blog


#51 Capt.Vertigo

 

Capt.Vertigo

  Vice Admiral

 • Members
 • 1,375 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 14 May 2006 - 10:54 AM

Wesley Crusher sucks donkey balls.

LOL
:) :D :D :lol: :lol: :w00t: :lol: :23:
Beware the alien, the mutant, the heretic.
Walk softly and carry a big gun.

We must become the change we want to see in the world

http://www.maktrek.org.mk/

#52 Rogi

 

Rogi

  Commodore

 • Members
 • 583 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 15 May 2006 - 09:51 AM

Crusher НИКАКО!!!!! :vomit:

Ја мислам дека добра идеја би било да го приберат Johnny Depp за капетан. Замислете каков хаос би направил???!!!

Типот е луд. Мислам со метаморфозите што он може да ги направи нема шанси да има лош филм.

Поздрав дечки

Crusher НИКАКО!!!!! :vomit:

Ја мислам дека добра идеја би било да го приберат Johnny Depp за капетан. Замислете каков хаос би направил???!!!

Типот е луд. Мислам со метаморфозите што он може да ги направи нема шанси да има лош филм.

Поздрав дечки

\\//


#53 Ckalja

 

Ckalja

  Commodore

 • Members
 • 638 posts
 • Gender:Male
 • Location:NX 101 in Skopje, Macedonia
 

Posted 15 May 2006 - 01:37 PM

Штознам ама мене за нов капетан на Enterprise би ми одговарал и Ерик Бана ама онака среден а не како во Троја ако сте го виделе во други филмови.
Одлично глуми а башка и многу авторатитивна фаца има, добро би се вклопил.

За Бана :thumbup:

-Macedonian Star Trek Fan Club - MakTrek-

Posted Image

Posted Image Posted Image Posted Image


#54 Captain of the USS-Orion

 

Captain of the USS-Orion

  Rear Admiral

 • Members
 • 819 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 15 May 2006 - 02:01 PM

Јас уште сум за Чак Норис или Мајкл Џексон за капетан. :P :P :P :thumbup:
"In the beginning the Universe was created. This made a lot of people very angry and has been widely regarded as a bad move." - Douglas Adams

Posted Image

#55 zsbreaker

 

zsbreaker

  Vice Admiral

 • Members
 • 1,113 posts
 • Location:Macedonia
 

Posted 16 May 2006 - 06:38 AM

Штознам ама мене за нов капетан на Enterprise би ми одговарал и Ерик Бана ама онака среден а не како во Троја ако сте го виделе во други филмови.
Одлично глуми а башка и многу авторатитивна фаца има, добро би се вклопил.

За Бана :thumbup:ne gi poznavam site glumci po ime i prezime, i proveriv vo GOOGLE za ovoj Bana :

1. Premnogu mlad
2. Pederasticen - .......................... a tebe ti se svigja ? :P
3. Mozebi za negativec vo filmot, posto ima ostri crti na facata..... KardasianTheBreaker
Macedonian Star Trek fan club - MAKTREK

President Ljupco Tasevski - Divich
Vice Pres. Miki Krstevski - Miki
Secretary Zivko Spirovski - TheBreaker

long live www.maktrek.org.mk

#56 Ckalja

 

Ckalja

  Commodore

 • Members
 • 638 posts
 • Gender:Male
 • Location:NX 101 in Skopje, Macedonia
 

Posted 16 May 2006 - 10:50 AM

Znaci so ova oficijalno i konecno ke ja zatvoram debatava za toa koj treba da bide sledniot kapetan na USS Enterprise posle Jean Luc Piccard (Patrick Stewart)

Po dolgi analizi na filmskoto platno, televiziskite majstori i likovi koi se pojavuvaat na malite ekrani, so prebarani informacii i profili niz cel internet, so konsultiranja na vrvni teoreticari, eksperti, naucnici, star trek fanovi i lugje od soubiznisot, cest mi e da vi najavam deka :

!!!NAJDEN E NAJPOGODNIOT LIK ZA NOVIOT KAPETAN NA ENTERPRISE!!!

A toa e edna mnogu harizmaticna licnost koja nikogas nema da ve ostavi gladni, toj eden i edinstven moze da bide noviot kapetan na Enterprise a toj e :

Vanco Petrusevski!!!!!!

PozdraF i dosta se praime ludi :)

-Macedonian Star Trek Fan Club - MakTrek-

Posted Image

Posted Image Posted Image Posted Image


#57 Capt.Vertigo

 

Capt.Vertigo

  Vice Admiral

 • Members
 • 1,375 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 16 May 2006 - 10:54 AM

Ckalja, dobar si?!
;)
Beware the alien, the mutant, the heretic.
Walk softly and carry a big gun.

We must become the change we want to see in the world

http://www.maktrek.org.mk/

#58 trte

 

trte

  Lieutenant

 • Members
 • 230 posts
 • Location:Macedonia
 

Posted 16 May 2006 - 12:15 PM

Ne najseriozno najdobar kako kapetanbi bil Brus Vilis, ke mu dadat edna skinata uniforma, ke go stavat vo nekoe kose (duri i od dizajnerot na brodot zaboraveno) na brod poln so Borgi, ke mu dadt edn fejzer i go pustaat sve parce da napravi. :clap: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
If I were human I'll say the hell whit it, if I were human.SAFE STARGATE SG1

#59 eRRoRz

 

eRRoRz

  Ensign

 • Members
 • 138 posts
 • Gender:Male
 • Location:Macedonia
 

Posted 16 May 2006 - 06:44 PM

Прашање: Зошто Брус Вилис не глумеше во Титаник?
Одговор: Ќе го спасеше, многу јак е...

Обично глумците во Стар Трек (и во скоро сите СФ серии) не се некои познати... Не очекувајте славна фаца.
There's one thing humans seem to do better than any species we've met.
When we're faced with a common threat, we put our differences aside and try to cooperate.
Cpt. Archer

#60 gjavolot

 

gjavolot

  Deputy Director

 • Members
 • 449 posts
 • Location:Skopje - Macedonia, Republic of
 

Posted 16 May 2006 - 06:57 PM

Osven Patrick t.e Jean Luk... :)
live long and prosper...Reply to this topic  


0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users