Jump to contentPhoto

Star Trek: Discovery


21 replies to this topic

#1 Lore

 

Lore

  Vice Admiral

 • Members
 • 1,247 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 09 October 2017 - 03:58 PM

Нека стои, макар празно! :)


Captain, short range sensors detect Klingons around Uranus!

Facebook Comments Below ( All comments made with your Facebook account are subject to moderator discretion )

#2 Divich

 

Divich

  Commander of Starfleet

 • Members
 • 2,701 posts
 • Gender:Male
 • Location:NCC-1701E but also often in Skopje Macedonia
 

Posted 11 October 2017 - 07:36 AM

Е вака веќе личи на нешто.  За претходната епизода се изнапишавме на FB. За следната се надевам дека тука ќе пишуваме. 


il-parait-que-tous-les-gouts-sont-dans-l

Ad eundum quo nemo ante iit
 


#3 Rogi

 

Rogi

  Commodore

 • Members
 • 583 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 11 October 2017 - 08:09 AM

Moze i vaka. Btw mob verzijata ma forumov e sosema ok.

\\//


#4 USS Dianna

 

USS Dianna

  Deputy Director

 • Members
 • 425 posts
 • Gender:Female
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 11 October 2017 - 12:01 PM

Ееее се намачив да се логирам :)подруго е вака!Ај со среќа да си го користиме форумов како во старите добри времиња :)

Universal law is for lackeys. Context is for kings.


#5 Capt. Niniste

 

Capt. Niniste

  Vice Admiral

 • Members
 • 1,093 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 11 October 2017 - 12:54 PM

:D


Full Throttle......


#6 USS Dianna

 

USS Dianna

  Deputy Director

 • Members
 • 425 posts
 • Gender:Female
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 11 October 2017 - 01:31 PM

8 user(s) are browsing this forum

4 members, 2 guests, 0 anonymous users

 

 

заживеа форумов


Universal law is for lackeys. Context is for kings.


#7 TheClown

 

TheClown

  Pastafarian Black Belt Priest

 • Members
 • 5,437 posts
 • Gender:Male
 • Location:The Circus
 

Posted 11 October 2017 - 01:37 PM

Тестис Тестис 1 2 3 4 !!! Добро. Може да почнеме


"Don't you want it?"


#8 Rogi

 

Rogi

  Commodore

 • Members
 • 583 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 11 October 2017 - 01:47 PM

Ne pocinjaj sea ti odma. Uste od pred godini imas akumulirano postovi da ti potraat i za sega :) :P

\\//


#9 TheClown

 

TheClown

  Pastafarian Black Belt Priest

 • Members
 • 5,437 posts
 • Gender:Male
 • Location:The Circus
 

Posted 11 October 2017 - 01:50 PM

Не менувај тема сега. Јас дистрес сигнал примав од Глен.... Морав да проверам Фрекфенцијата со Дискавери дали е добра. :P


"Don't you want it?"


#10 USS Dianna

 

USS Dianna

  Deputy Director

 • Members
 • 425 posts
 • Gender:Female
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 11 October 2017 - 01:51 PM

Ne pocinjaj sea ti odma. Uste od pred godini imas akumulirano postovi da ti potraat i za sega :) :P

Ултимејт спамер на сва времена :P


Universal law is for lackeys. Context is for kings.


#11 Divich

 

Divich

  Commander of Starfleet

 • Members
 • 2,701 posts
 • Gender:Male
 • Location:NCC-1701E but also often in Skopje Macedonia
 

Posted 11 October 2017 - 03:46 PM

А за Star Trek: Discovery нешто? :)


il-parait-que-tous-les-gouts-sont-dans-l

Ad eundum quo nemo ante iit
 


#12 -Q-

 

-Q-

  Admin/MakTrek

 • Members
 • 2,957 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 11 October 2017 - 04:12 PM

Топ е за на мобилен форумов :) Епа ај за убо да е, DSC да ни трае бар 7 години и да произлезат нови серии у меѓувреме.
Posted Image
Q@maktrek.org.mk - http://www.maktrek.org.mk/
Picard to Q - "I refuse to believe that the afterlife is run by you; the universe is not so badly designed."
ST First Contact - Picard: "They invade our space, and we fall back. They assimilate entire worlds, and we fall back. Not again. The line must be drawn here! This far, no further! And I will make them pay for what they've done!"

#13 Capt. Niniste

 

Capt. Niniste

  Vice Admiral

 • Members
 • 1,093 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 11 October 2017 - 08:12 PM

iskreno klingoncive imaat poteskotia so zboruvanje. abe the clown, ti ziv si? ne umre od toa drogata sto ja konzumirase? ili samo ti pomogna da oslabes? nego aj da ne stavam sve vo eden post, gledajki deka site stavile na mail da im stigaat notifikacii deka ako piseme da im stigne...taka da peace out pa ke vregjam ponatamu so najiskreni nameri! a za drugite koj ke se vklucat vo TFU bas mi e drago sto ste tuka! i ako e mozno ne samo da go voskresneme mestovo nego i da go pojacame! A virgin blood is needed :D


Full Throttle......


#14 USS Dianna

 

USS Dianna

  Deputy Director

 • Members
 • 425 posts
 • Gender:Female
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 12 October 2017 - 12:23 AM

Дивич одма почна да не караш остај не малце да се порадуваме:)па нели ти е драго што после толку долго време малце заживеа форумов макар и за офф топик муабет?

Universal law is for lackeys. Context is for kings.


#15 Rogi

 

Rogi

  Commodore

 • Members
 • 583 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 12 October 2017 - 01:41 PM

Не знам за вас ама јас уште се навикнувам на серијава. ОК ми е, ме влече, ама сеуште не се осеќам ко да гледам СТ. Кој што сака нека каже, ама ми фали хармонија на бриџ, согласност меѓу екипаж, класичен технички жаргон... Во сите серии до сеа ворп реакторот беше централен момент во инженеринг, овде уште не сме го ни виделе... Се надевам со првава сезона ќе купат доволно фанови за во иднина да се свртат назад кон канон и изворната идеја на Роденбери.

 

И уште нешто, јасно ми е дека денес серии не се снимаат во „епизода за себе“ концепт, ама малце ми фали тоа искрено. Вака секоја епизода завршува со клифхенгер, све нешто ми стериозно и шо ти ја знам. На крајот ќе се сведе рејтингот на цела сезона да зависи од финалето пошо фала богу неможеш да оценуваш епизода за себе кога нема целина... Барем јас таков филинг имам. Како ќе праиме за 5-10 години „досадно ми е, ќе пуштам рандом епизода...“?!! Со другиве може, со оваа трт... :)


\\//


#16 Admiral Niniste

 

Admiral Niniste

  Welcomed Star Trek Fan

 • Members
 • 3 posts
 

Posted 12 October 2017 - 02:33 PM


 #17 Capt. Niniste

 

Capt. Niniste

  Vice Admiral

 • Members
 • 1,093 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 12 October 2017 - 07:29 PM

nekoj da ne znae zosto zena mi nemoze da napravi acc tuka? proba edno 10 pati i ne i dozvoluva da se registrira.. help...


Full Throttle......


#18 USS Dianna

 

USS Dianna

  Deputy Director

 • Members
 • 425 posts
 • Gender:Female
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 13 October 2017 - 07:00 AM

nekoj da ne znae zosto zena mi nemoze da napravi acc tuka? proba edno 10 pati i ne i dozvoluva da se registrira.. help...

Да не пробува со фб да се логира?не им работи тоа и јас пробав, нека проба олд фешн со регистрација на усер и со маил..


Universal law is for lackeys. Context is for kings.


#19 Capt. Niniste

 

Capt. Niniste

  Vice Admiral

 • Members
 • 1,093 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 13 October 2017 - 09:39 AM

pa taka i proba, bez fb...

Full Throttle......


#20 Lore

 

Lore

  Vice Admiral

 • Members
 • 1,247 posts
 • Gender:Male
 • Location:Skopje, Macedonia
 

Posted 13 October 2017 - 11:20 AM

Пробав и јас. Седи на првата страна за регистрација и не продужува даље? И мене така ми прави.


Captain, short range sensors detect Klingons around Uranus!Reply to this topic  


0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users